איך בוחרים מודד מוסמך, מחיר והמלצות

בטיחות לפני הכל! אל תסמכו על מודדים ללא הסמכה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753295

איך בוחרים מודד מוסמךכאשר אנו בונים בית או מבנה כלשהו, אנחנו רוצים להגיע לתוצאה הטובה ביותר. לצורך כך אנחנו מגייסים את אנשי המקצוע הטובים ביותר. אנחנו לא מתפשרים על אדריכל יצירתי, מעצב פנים פורץ דרך או קבלן בעל שם. וזה לגמרי מובן. הרי לא בכל יום אנו מתחילים פרויקט, משמעותי כל כך עבורנו.

דווקא שם, בחלק של ה'התחלה', נמצאת פונקציה חשובה מאין כמותה, אשר רבים כלל אינם מקדישים זמן או מחשבה, על מנת להציב בה אדם מוסמך ומקצועי, שיצוק לתוכה את האיכויות שלו. אנו מדברים כמובן על המודד. זה שלמעשה, כל הבניין או הבית מתחילים ממנו. הרבה אנשים, כאשר מגיעים לבחירת מודד לפרויקט, בוחרים על פי מודד מוסמך מחיר ותו לא. מחיר הוא דבר חשוב אך לא הדבר החשוב ביותר. הנה קצת זוויות ונקודות, שיעניקו לכם תמונה מלאה יותר:

 

מה זה בכלל מודד ומהי חשיבותו?

המודד הוא בעל המקצוע אשר בעצם מהווה את נקודת הפתיחה של הבניה. פעילותו מתחילה עוד טרם האדריכל בונה או מציג את תכוניתו. זאת בשל העובדה, כי עבור האדריכל, השטח עליו יבנה הבית, כלל אינו מוכר. הוא אולי ראה אותו בעיניו, אבל אינו יודע כיצד הוא בנוי ברמת הפירוט של השטח, הגבהים שלו, השיפועים והמיקומים. דברים אלו קריטיים להבאה לידיעת האדריכל, כדי שיתחשב בתכנון הבית ברמה ההנדסית הנכונה.

את כל הנתונים האלו, המודד מביא לשולחן האדריכל. הוא מצייר עבורו מפה מצבית טופגרפית, המתארת את השטח בכמה ממדים ומעניקה לאדריכל את כל המידע המדויק שהוא צריך. את המדידות מבצע המודד בשטח באמצעות ציוד אלקטרו אופטי מתוחכם, בשילוב נתוני שטח מלוויינים ועיבודי מחשב.

 

איך בוחרים מודד מוסמך – פעילות המשכית

גם לאחר שמסתיימת עבודת התכנון על ידי האדריכל, היא רק ברמת התוכנית. מישהו, צריך לבוא ולסמן אותה בשטח עצמו. היכן בדיוק ימוקמו הכלונסאות, ייחפרו היסודות, ימוקם קו הבניין ועוד. כל טעות של סנטימטר קריטית ובעלת השפעות הנדסיות, בטיחותיות ורגולטוריות. וזה בדיוק מה שעושה המודד, הוא זה שמסמן לקבלנים את מה שהאדריכל תכנן במדויק.

זו גם הסיבה, שהמודד נחשב לפונקציה קריטית והכשרתו כל כך ארוכה ומאתגרת. מודד טוב הוא ערובה לצלחת הבניה כולה ומניעת בעיות וצרות בעתיד. זו גם הסיבה מדוע בעת בחירת מודד מוסמך מחיר הוא לא דווקא הנושא הראשון שאתם מחפשים אלא יותר רמה מקצועית גבוהה וסטנדרטים יוצאי דופן, הם החשובים יותר.

 

מודד מוסמך, מחיר ודברים שחשוב לדעת בעת הבחירה בו

עוד לפני שניגע במודד מוסמך מחיר, ראוי שנבין שבשביל להיות מודד מוסמך, יש לעבור דרך ארוכה המכשירה אותך לכך. זו גם הדרך הראשונה שלכם, לדעת האם המודד שמולכם מוסמך או לא. כדי להיות מודד מוסמך בישראל, יש צורך לעבור מסלול לימודים מפרך בתחום הנדסת גיאודזיה, העוסקת במיפוי שטחים של כדור הארץ, מדע המשלב הנדסה, מתמטיקה, גיאוגרפיה ועוד תחומים אחרים. ההכשרה מקיפה ביותר ונחשבת לקשה במיוחד. בתום 4 שנות למידה ומעבר המבחנים, הלומדים רשאים להתחיל בעבודות סטאז' בשטח.

בתום עוד 2 שנות סטאז', המודד לעתיד, צריך לעמוד בעוד שורה של מבחנים וראיונות הפעם באמצעות 'המרכז למיפוי ישראל'. המרכז, אחראי על כל התשתית הגאודוטית בישראל ובתוך כך גם על ההכשרות והפיקוח על תחום המדידת בכל עולמות הבניה והתשתיות. רק לאחר מכן, המודד מקבל תואר מודד מוסמך ונכנס למאגר המודדים המוסמכים.

 

איך בוחרים מודד מוסמך – מודד מפוקח

למרכז למיפוי ישראל, חשוב שהמודדים שלהם יעברו הכשרה מקצועית אבל גם שהסטנדרטים שלהם ימשיכו להיות גבוהים גם לאחר מכן. לכן, כל המודדים המוסמכים עוברים השתלמויות ודרושים לחידוש רישיונם פעם בשנתיים. נערך עליהם פיקוח ע"י המרכז וכן הוא מהווה מקום אליו ניתן לפנות להגשת תלונות על מודדים שסטו מתפקידם ותלונות אלו יבוררו. לא מעט פעמים, רשאי המרכז לשלול את רישיונו של המודד  ולסמנו (בצבע אדום) כלא רלוונטי בשלב זה. מאגר זה- חשוב עבורכם.

 

איך בוחרים מודד מוסמך – האחריות שלכם

אנחנו מבינים ש"יש לכם יציקה על הראש" וכל נושא הבית מאוד מטריד אתכם ושאין לכם רגע לנשום. אבל האם הייתם בוחרים אדריכל רק על סמך שיחת טלפון? או קבלן רק על פי מודעה בעיתון, בלי לבדוק את היותו רשום ומהם יכולותיו? כנראה שלא. אם כך, אין סיבה שתעשו זאת בכל הקשור למודד מוסמך מחיר שהוא לוקח ושיטות העבודה שלו.

רוב האנשים בכלל לא יודעים שהם צריכים מודד. לא בהתחלה ולא בעוד 3 הפעמים הנוספות שהוא צריך להגיע כדי למדוד את השטח או המבנה. ברוב הפעמים, מי שמביא או מגייס את המודד הוא האדריכל או הקבלן, שצריכים את התוצרת שלו להתחלת עבודתם. המלצות של בעלי מקצוע אלו הם חשובים ועוד נדון בהם בהמשך, אבל עליכם לוודא שהבחירה היא מקצועית, אמינה ושהמודד הוא מודד מוסמך בהגדרתו.

את זה מוודאים באמצעות כניסה לאתר האינטרנט של המרכז למיפוי ישראל, שם מפורסם המאגר של כל המודדים המוסמכים המאושרים. מומלץ לוודא האם השם שניתן לכם, אכן שם. נכון, שיתכן שלמי שאינו מודד מוסמך מחיר טוב יותר אבל אתם לוקחים בכל סיכון רב, שיכול להתנקם בכם בהמשך. למשל, כאשר תרצו להגיש את המדידות לטופס 4 או בדיונים משפטיים, שלא לדבר על איכות הבניה עצמה וליקויים שיתגלו בה עקב עבודה על בסיס מדידות לא נכונות ומקצועיות.

 

איך בוחרים מודד מוסמך – המלצות

כמו בכל תחום בחיים, אין כמו המלצות של חברים או כאלו שעשו אותו מסלול כמותכם. בררו אם אנשים שסיימו לבנות לפני זמן לא רב ושאלו אותם על יכולותיו של המודד, זמינותו, רמתו המקצועית והשרותית שלו  וכן גם על מודד מוסמך מחיר שהוא לוקח ועוד. אתם יכולים להעמיק ולחקור גם באגפים הממונים על התכנון והבניה במועצות המקומיות ובעיריות לגבי עבודתו של המודד והאם קרו לו בעבר בעיות קריטיות.

 

איך בוחרים מודד מוסמך – אחריות וביטוחים

מודד מוסמךכפי שציינו, עבודת מודד מוסמך היא חשובה וקריטית. טעויות ועבודה שאינה מקצועית יכולה להוביל לשלל הסתבכויות. מבניה לא נכונה של הבית עצמו, עד בניה במיקומים לא נכונים, והסתבכויות מול רשויות המדינה האמונות על אישור הבניה והשטח. לכן, מעבר לאיכותו ומקצועיותו של המודד, כדאי שתהיה לו פוליסת ביטוח על עבודתו, אם וכאשר טעות שנעשתה תדרוש הוצאה כספית נוספת, הריסת חלק ובנייתו מחדש או כל נושא שבהליך משפטי בנושא, יוכרע לרעתכם. כך, באמצעות הביטוח של המודד, יהיה ניתן למזער את הנזק ויהיה את מי לתבוע.

בשכירת מודד מוסמך, מחיר הוא לא חזות הכל. המקצועיות חשובה לא פחות. מחיר זול מידי, צריך להדליק לכם נורות אדומות, לגבי המקצועיות וההסמכות של המודד. מצד שני, זה לא אומר, שהמחיר הכי גבוה הוא בהכרח של המודד הטוב ביותר. כמו בכל דבר בחיים, צריך לפעמים איזון.

אנחנו, כמומחי 'המרכז הישראלי למדידות' מבינים שעבודה איכותית חשובה לכם אבל אתם גם רוצים לחסוך בכסף. אנחנו נשמח לספק לכם עבודת מדידה מקצועית מן המעלה הראשונה של מודדים מוסמכים הרשומים במאגר, במחירים נוחים, בכל תחומי הבניה ובכל שלב של התהליך. עלינו תוכלו לסמוך.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753295

אז מה היה לנו בכתבה:

בחן מדדים
בחן מדדים

היחידה למדידות היא חברה ותיקה ומקצועית, הפעילה בענף השירותים ההנדסיים מזה שנים רבות ומספקת שירותי מדידה מקצועיים לפרויקטים הגדולים ביותר בישראל, כמו גם לפרויקטים קטנים ופרטיים ברמת הלקוח הפרטי הבודד. בחברת היחידה למדידות תוכלו למצוא צוות של מודדים מוסמכים ומקצועיים, כולם בעלי תואר אקדמי בלימודי גאודזיה (הבסיס המקצועי לעולם המדידות) וכולם רשומים כמודדים מוסמכים במרכז למיפוי ישראל.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פורץ מנעולים 24 שעות

מנעולנים הם אנשים המאפשרים טכנולוגיה המציעים מוצרים ושירותים כדי לאבטח את הבית או העסק שלך. למנעולנים ניסיון רב במערכות נעילה ולרוב מומחים בשימוש במנעולים. הם

איתור נזילות מים

עתיד איתור נזילות מים על ידי אינסטלטור הוא בהיר ומלא באפשרויות. הטכנולוגיה העדכנית ביותר מספקת דרך לאינסטלטורים לאתר נזילות מהר יותר ומדויק יותר. על ידי

כמה עולה שמאי?

שמאות המקרקעין הינה דוח אשר נותן חוות דעת על שווי הנכס המוערך. הדוח עשוי להיות מוכן עבור מלווה או קונה. לפי ויקיפדיה, "שמאת המקרקעין היא

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה

פורץ מנעולים 24 שעות

מנעולנים הם אנשים המאפשרים טכנולוגיה המציעים מוצרים ושירותים כדי לאבטח את הבית או העסק שלך. למנעולנים ניסיון רב במערכות נעילה ולרוב מומחים בשימוש במנעולים. הם

איתור נזילות מים

עתיד איתור נזילות מים על ידי אינסטלטור הוא בהיר ומלא באפשרויות. הטכנולוגיה העדכנית ביותר מספקת דרך לאינסטלטורים לאתר נזילות מהר יותר ומדויק יותר. על ידי

כמה עולה שמאי?

שמאות המקרקעין הינה דוח אשר נותן חוות דעת על שווי הנכס המוערך. הדוח עשוי להיות מוכן עבור מלווה או קונה. לפי ויקיפדיה, "שמאת המקרקעין היא

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!