מודד מוסמך חריש

בטיחות לפני הכל! אל תסמכו על מודדים ללא הסמכה!

 

מודד מוסמך חרישנמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בחריש והסביבה? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו לקרוא את כל המידע שרלוונטי לבעל המקצוע החשוב הזה שנקרא מודד. למעשה, רוב האנשים לא יודעים שמאחורי כל פרויקט בניה ולא משנה אם מדובר בבית פרט, בניין דירות 5 קומות, גורד שחקים או בית מלון יש מודד מאחורי הקלעים עם כמה תפקידים מאוד חשובים.

 

על המושג גרמושקה שמעתם ?

בכדי להבין לעומק את התפקידים של מודד מוסמך בחריש, חשוב להבין שמודד הוא בין האנשים הראשונים

שיגיעו לשטח בתהליך ההכנה שלו בכדי שבכלל ניתן יהיה להמשיך ולבנות אותו.בהקשר הזה חשוב להכיר מושג שנקרא גרמושקה. הגרמושקה היא למעשה תכנית מתאר שבסופו של דבר תוגש לוועדה לתכנון ובניה בכדי שהקבלן הממונה על הפרויקט יוכל לקבל את היתר הבניה. ומי שבעצם אחראי על הכנת הגרמושקה הוא המודד. תהליך ההכנה של הגרמושקה מלווה בשלבי מדידות שונים אותם יבצע המודד בשטח הפרויקט.  המטרה של שלב זה בתכנון הפרויקט כולו הוא למעשה להביא את השטח אל האדריכל שאותו בחרנו לפרויקט שלנו על שיוכל לתכנן את הפרויקט על הצד הטוב, האיכותי והמקצועי ביותר בהתאם לדרישות היזם. בעזרת הגרמושקה ניתן יהיה בעתיד להבין מה בדיוק צריך להיעשות בשטח בכדי שהמבנה יתחיל להיבנות. אם יש למשל שיפועים, לפי המדידות של המודד, ידע האדריכל בדיוק כיצד לתכנן את המבנה  בסרטוטים על פי השטח. כאמור, את התכנית שמכין המודד יגיש האדריכל על מנת לקבל את היתרי הבניה ולכן יש לתכנית הזו ולמדידות הללו חשיבות מכרעת בהתקדמות בפרויקט ובהצלחתו.

 

מודד מוסמך חריש מה זה אומר?

חשוב לציין כי את תהליך המדידות יוכל לבצע אך ורק מודד מוסמך בחריש שעבר לימודים הכוללים את מדעי הגיאודזיה במוסד מוכר בחריש או בעיר אחרת. את המדידה בשטח יבצע המודד בעזרת שיטה שנקרא גיאודזיה מסורתית. באמצעות שיטה זו המודד מודד את שטח הפרויקט הפרויקט עצמו בעזרת שימוש במכשיר אלקטרו אופטי  שמתרגם נתונים כמו מרחקים וזוויות.

 

לאחר השימוש במכשיר, לוקח המודד את כל הנתונים שמדד, מכניס אותם לתוכנה שבאמצעותה הוא עורך את התוכנית. יש שיטה נוספת שבאמצעותהה ניתן למדוד שטח והיא נקראית גם גיאודזיה לוויינית. באמצעות שיטה זו לוקח המודד את הנתונים בשטח מן הלווין באמצעות מקלטים ואז הוא מתרגם אותם למפה באמצעות תוכנת מחשב.

 

 

מה התפקידים של מודד מוסמך חריש?

תפקידי מודד מוסמך חרישלאחר שהבנו את התפקידים של המודד בזמן שהוא מכין את השטח כחלק מתהליך האישורים להגשה לועדה לתכנון ובניה, חשוב להבין כי למודד יש חלק בלתי נפרד גם בשלבי הבניה עצמם. בשלב שבו הקבלן מגיע לשטח בפעם הראשונה, הוא חייב להיות מלווה במודד מוסמך כדי שיוכל להבין איך הפרויקט ייבנה בשטח. בשלב זה, המודד מסמן את השטח וכך ידע הקבלן את המיקום המדויק של הכלונסאות. חשוב תמיד לזכור כי הקבלן מחוייב לבצע בדיוק את מה שמפורט בתוכנית שהוגשה לוועדה המקומית לתכנון ובניה, לכן יש חשיבות גבוהה לדיוק. שלב הנחת היסודות הוא בין השלבים הקריטיים בפרויקט ולכן הדיוק חשוב כאן מאוד. בכדי שהמודד יוכל לסמן את השטח, הוא מתווה סימון באמצעות מסגרת עץ שאמורה לבלוט מהקרקע. על המסגרת עץ המודד מסמן איפה צריכות להיות ממוקמות הכלונסאות של המבנה.

 

לאחר המדידות, הקבלן ידע איך להניח את השלד בהתאם למתווה הסימונים שהניח עבורו. את מתווה היסודות יבצע המודד באמצעות מגוון הכלים שיש לו בין אם זה התכניות הראשוניות של השטח ובין אם באמצעות המפות הממוחשבות שתיארנו עבורכם בסעיף הקודם.  יחד עם זאת, לצורך המדידות יעשה שימוש במכשור אלקטרוניבכדי שיוכל למדוד באופן מדויק ולראות שמתווה היסודות אותו הוא מניח לקבלן אכן תואם את המדידות ואת האישורים של  הגרמושקה.

 

איך בוחרים מודד מוסמך בחריש?

בחירת המודד היא בחירה מקצועית מאוד חשוב שאין להקל בה ראש. לכן, כמו כל בעל מקצוע אחר שאנו בוחרים גם בבחירת מודד שווה להשקיע  בסקר שוק, לקבל המלצות, להשוות בין כמה מודדים מקצועיים ורק אז לקבל החלטה. חשוב לזכור לאורך כל הפרויקט משלב המדידות ועד הבניה עצמה כי בית זה משהו שבונים פעם אחת ולכן עלינו לבחור כל בעל מקצוע וגם את המודד בצורה שקולה ומקצועית. דרך נוספת שתסייע לכם בבחירת מודד מוסמך בחריש היא על ידי התייעצות מול עם אנשי מקצוע כגון האדריכל של הפרויקט שלכם או המהנדס של הפרויקט שלכם.

חשוב לשכור את שירותיו של מודד שפעיל באיזור שבו הפרויקט נבנה, במקרה שלנו מודד בחריש משום שגמישות היא דבר חשוב בתהליך וגם יש כאן את כל הנושא של היכרות עם התהליכים בעיריית חריש ובוועדה לתכנון ובניה שפועלת בעיר. בר נוסף שישפיע על הבחירה שלכם קשור כמובן למקצועיות המודד ויש לוודא כי הוא מחזק בביטוח המתאים וכמובן עבר את ההכשרה המתאימה בכדי שיוכל לספק לכם את השירות המתאים.

 

לאחר שבחרתם את המודד עבור הפרויקט שלכם, יש עוד כמה דברים שאתם צריכים לדעת כמו המחיר של שירותי המדידה ומה בדיוק הם כוללים, לוחות הזמנים, הגשה של המדידות לועדה ועוד.

 

 

מה המחיר של שירותי מודד מוסמך בחריש?

מחיר שירותי מודד מוסמך חרישהמחיר של שירותי המדידה קשור קודם לגודל הפרויקט. ככל שהפרויקט גדול יותר, יש סיכוי שנצטרך מספר מודדים ומודד אחד לא יספיק לביצוע המשימה ולכן המחיר עולה. . הדבר השני שיש לקחת בחשבון בהיבט של מחיר למודד הוא שעלותו של מודד נקבעת לפי שעות. ככל שיש צורך ביותר שעות למדידת הפרויקט, המחיר יעלה. שעת עבודה של מודד בחריש עולה בממוצע  בין 250 ל-300 ש״ח. יש כל מיני שירותים נלווים שהמודד מספק ולכן חשוב לסגור את זה איתו מראש.

למשל, העלות של תכנית המדידה הראשונה אותה גרמושקה שהצגנו בהתחלה, משתנה לפי גודל הפרויקט וגודל המגרש ונעה בין  1500 ל-4000 ש״ח לתכנית.

 

יש לקחת בחשבון גם את בסימוני השטח ומתווה היסודות שעל המודד לבצע בשטח. המחיר לשירות זה נע בין  1500 ל-2000 ש״ח, שוב, תלוי בסדרי גודל של המגרש והפרויקט. חשוב להוסיף גם את סימוני הקומות המתבצעות בשטח בעלות שבין 1200 ל-1500 ש״ח לקומה.

 

עבור תכניות הרישום שמתומחרות בנפרד תצטרכו לשלם למודד בין 2000 ל-3000 ש״ח .

 

מחירים אלו יכולים כמובן  להשתנות, לעלות או לרדת בכמה אחוזים על פי הפרויקט שאתם בונים והאופי שלו. חשוב לדעת שלא רק המחיר הוא זה שצריך ללוות אתכם בהחלטה לבחירת מודד אלא שיקולים מקצועיים נוספים כמו גם הזמינות והיעילות שלו.

 

לסיכום, עבודת המודד היא מגוונת ודורשת מקצועיות, ידע וניסיון רבים. בין השאר המודד מבצע את המדידות עצמן, נמצא בשיח מתמיד עם הקבלנים ואנשי הביצוע, מתעסק במסמכים עצמם ובשליחתם, עובד הרבה מול המחשב, מתאם פגישות ונמצא בקשר ישיר עם הקבלן.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:
בחן מדדים
בחן מדדים

היחידה למדידות היא חברה ותיקה ומקצועית, הפעילה בענף השירותים ההנדסיים מזה שנים רבות ומספקת שירותי מדידה מקצועיים לפרויקטים הגדולים ביותר בישראל, כמו גם לפרויקטים קטנים ופרטיים ברמת הלקוח הפרטי הבודד. בחברת היחידה למדידות תוכלו למצוא צוות של מודדים מוסמכים ומקצועיים, כולם בעלי תואר אקדמי בלימודי גאודזיה (הבסיס המקצועי לעולם המדידות) וכולם רשומים כמודדים מוסמכים במרכז למיפוי ישראל.

התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!