מודדים מוסמכים בעומר

בטיחות לפני הכל! אל תסמכו על מודדים ללא הסמכה!

 

מודדים מוסמכים בעומריוצאים לדרך עם פרויקט בניית הבית הפרטי שלכם? מחפשים מודד מוסמך שימדוד עבורכם את שטח הבית לטובת חישוב ארנונה? מחפשים מודד מוסמך למתן חוות דעת משפטית? נדרשים למפה, שרטוט או נתוני שטח על הדירה שלכם לכל סוגיה בירוקרטית, מסחרית או רגולטורית כלשהי? בדיוק למטרה הזאת נועדו מודדים מוסמכים בעומר ובכל זאת, כאשר אתם בוחרים את המודד שלכם, חשוב שתעשו את זה בצורה נכונה. אז מיהו מודד ומיהו מודד מוסמך? מהו תפקידו של מודד מוסמך? כמה עולה מודד מוסמך?איך בוחרים מודד מוסמך? על שאלות אלו ועוד, עונים לכם בשורות הבאות המומחים של היחידה למדידות, המציעה לכם את כל שירותי המדידה הגאודזית על ידי מודדים מוסמכים מנוסים ומקצועיים.

 

מיהו מודד ומיהו מודד מוסמך בעומר?

מקצוע המדידה הוא מקצוע המבוסס על ענף הגאודזיה, ענף מדעי שעוסק במדידה מתמטית של המרחב, צורות במרחב, תצורות וטופוגרפיה מרחבית. מדידה גאודזית מבוצעת באמצעות שתי טכניקות מרכזיות: המדידה המסורתית שמבוצעת עם כלים אופטיים בשטח ומדידה לוויינית המבוססת על קריאות GPS מיוחד לצרכי מדידה. מודד הוא אדם שסיים לימודי גאודזיה, לימודים הנלמדים בישראל אך ורק בטכניון בעומר, אך לצורך כך מוכרות גם הסמכות מקצועיות ממוסדות לימוד מוכרים בחו"ל. השלמת הלימודים וקבלת הדיפלומה הופכת את הבוגר למודד, אך עדיין לא למודד מוסמך.

מודד מוסמך הוא מודד שעונה על הקריטריונים המוגדרים בפקודת המדידות הישראלית. קריטריונים אלה כוללים כאמור השלמת לימודים רשמיים בתחום הגאודזיה וכן השלמת תקופת התמחות של חמש עד שש שנים ולבסוף הוצאת רישיון מודד מוסמך ורישום במאגר המרכז למיפוי ישראל (מפ"י). אך ורק מודדים שהשלימו את התהליך הזה ומחזיקים ברישיון מטעם הרשויות בישראל, הם מודדים מוסמכים היכולים לבצע עבודות מדידה על פי חוק. הסיבה לפיקוח הרגולטורי ההדוק על תחום זה היא, שמדובר במקצוע בעל חשיבות רבה מאוד בכל פרויקט בנייה ובעל השלכות משמעותיות במצבים מסחריים ורגולטוריים שונים וזה כבר מביא אותנו לתפקיד שממלאים מודדים מוסמכים בעומר ובכלל.

 

 

מהם תפקידיו של המודד המוסמך בעומר?

מודדים מוסמכים מומלצים בעומרהתפקיד שאותו ממלאים מודדים מוסמכים בעומר הוא תפקיד בעל מספר רגליים. הרגל הראשונה היא הרגל בה על המודד לבצע מדידות בשטח ולבנות מפה טופוגרפית שעל בסיסה ניתן יהיה לבצע תהליכי תכנון למבנה חדש. זוהי הרגל שבה מביא המודד המוסמך את השטח אל השולחן כדי שהאדריכל ידע בדיוק מהם תנאי השטח, מהו השטח העומד לרשותו, מהי תצורת השטח וכן הלאה ובהתאם לכך יוכל לתכנן את המבנה, הן בהיבט הצורני והן בהיבט ההנדסי. הרגל השנייה היא הרגל בה על המודד לתרגם את תכנית הבנייה (הגרמושקה) שגיבש האדריכל אל השטח. זוהי הרגל שמיועדת לקחת את תכנית הבנייה ולהעביר אותה אל השטח. במסגרת הרגל הזאת מגיע המודד המוסמך אל השטח עם התכנית בידיו, מבצע מדידות של מיקומי היסודות, גבולות המגרש, גבולות הגזרה של המבנה וכן הלאה, ומבצע סימונים פיזיים בשטח, סימונים שישמשו את הקבלן, הלוא הוא הגורם המבצע.

הרגל השלישית בתפקידם של מודדים מוסמכים בעומר היא הרגל של מדידת המבנה לאורך כל תהליך ההתהוות שלו על מנת לבנות שרטוטים ומפות, שישמשו לצורך רישום הנכס המוגמר ברשם המקרקעין. כל תיק נכס כולל בתוכו את כל המסמכים של הנכס ובכלל זה שרטוטים, מפות, תכניות בנייה וכן הלאה. כל השרטוטים הללו מבוצעים על ידי מודד מוסמך, שמודד את הנכס לאורך תהליך הבנייה כדי לוודא שהנכס נבנה על פי הכללים ההנדסיים הנדרשים וללא חריגות בנייה.

בנוסף לתפקידים אלה, ממלא מודד מוסמך תפקידים נוספים סביב שירותי מדידה גנריים כמו מדידת שטח דירה לצורך חישוב ארנונה, מתן חוות דעת משפטית וביצוע מדידות שונות לכל מטרה מסחרית, הנדסית או רגולטורית.

 

איך בוחרים מודדים מוסמכים בעומר?

מודדים מוסמכים בעומר מחירכפי שאמרנו קודם לכן, מודד מוסמך הוא איש מקצוע בעל חשיבות עליונה בכל פרויקט בנייה. פרויקט בנייה לא יכול להישען על "בערך" או על איך שנראים הדברים בעין. כל פעולה וכל רכיב במבנה חייב להתבסס על מדידה שיטתית ומדויקת. מדידה לא נכונה יכולה להוביל לחריגות בנייה, לפגיעה בחוזק המבני וביציבות המבנה לפגיעות אסתטיות ופונקציונליות במבנה (מבנה שנוטה על צידו, מבנה "עקום" וכן הלאה). על כן, כאשר אתם בוחנים מודדים מוסמכים בעומר בניסיון למצוא את המודד המתאים לכם, חשוב שתיקחו את העניין ברצינות הראויה ושתעשו את הבחירה שלכם ממקום של ידע וביטחון.

ככלל, אין צורך להפוך את תהליך הבחירה של מודד מוסמך למסע כומתה, אבל גם לא צריך להתייחס לעניין בקלות ראש. כדי לבחור מודד מוסמך ראוי מתוך עשרות מודדים מוסמכים בעומר, כדאי בהחלט להתחיל עם המלצות פרטיות שאתם יכולים לקבל מחברים, בני משפחה, שכנים ומכרים שעברו תהליך בנייה ויכולים להמליץ לכם על מודד מוסמך שאיתו הם עבדו. יחד עם זאת, המקור הטוב ביותר לקבלת המלצות כאלה הוא מקור מקצועי שנותן לכם חוות דעת מקצועית. גורם מקצועי כמו אדריכל, מהנדס, קונסטרוקטור, קבלן שיפוצים, קבלן בניין או כל איש מקצוע שעובד על בסיס יומיומי עם מודדים מוסמכים בעומר, יכול לספק לכם חוות דעת שאתם בהחלט יכולים לסמוך עליה, גם אם היא היחידה שניתנה לכם. כל זאת בתנאי שאתם סומכים במאה אחוז על אותו איש מקצוע שנותן לכם את חוות הדעת.

עלות מודד מוסמך גם משפיעה על הבחירה

סוגיית העלות גם היא סוגיה שאי אפשר להתעלם ממנה. בכל מוצר או שירות שאנחנו משלמים עבורם, חשובים לנו ערכים כמו איכות ושירות, אבל אף פעם אי אפשר באמת להתעלם מהמחיר שאנחנו נדרשים לשלם עבורם. בעניין זה ראוי לומר שפערי המחירים בין מודדים מוסמכים בעומר הם בדרך כלל פערים מאוד מינוריים ולכן אין טעם לדחות מודד מוסמך אחד לטובת אחר, רק בגלל פער של כמה מאות שקלים. עלות השירות של מודד מוסמך נקבעת בהתאם לעבודה הספציפית שהוא מבצע. כך למשל, עלות השירות של מודד מוסמך בשלב הגרמושקה יכולה לנוע בין 1,500 ועד 4,000 שקלים. בשלבים האחרים המחיר ינוע בין 1,000 ועד 2,000 שקלים ואם אתם זקוקים לשירות מדידה גנרי כלשהו, התשלום ייגבה מכם בדרך כלל לפי שעה בתעריף ממוצע של 250 שקלים לשעה. בבחירת מודד מוסמך, חשוב שתוודא שהמחיר המוצע לכם הוא בטווחים האלה, אבל אתם ממש לא צריכים לבחור מודד יקרן יותר מתוך הנחה שהוא גם טוב יותר ולהיפך – אל תתפתו למחיר זול יותר אם אין לכם אמון או שאתם לא לגמרי סומכים על המודד שהציע לכם אותו.

היחידה למדידות היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום המדידות לענף הבניין וההנדסה. ביחידה למדידות תוכלו למצוא צוות של מודדים מוסמכים בעומר, כולם בעלי הסמכה מקצועית רשמית, בעלי רישיון ורשומים במאגר המודדים המוסמכים של המרכז למיפוי ישראל. החברה מציעה שירותי מודד מוסמך בכל סוגי המדידות ולכל סוגי הפרויקטים ומקפידה תמיד על מחירים אטרקטיביים ותחרותיים לצד שירות יוצא דופן, שמגלם בתוכו לא רק את הביצוע הטכני של תפקיד המודד, אלא גם תמיכה וייעוץ מקצועיים ללקוח בכדי להפחית עד כמה שניתן מתחושת חוסר הוודאות שעלולה ללוות את הלקוח בפרויקט משמעותי כל כך כמו פרויקט בנייה.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:
בחן מדדים
בחן מדדים

היחידה למדידות היא חברה ותיקה ומקצועית, הפעילה בענף השירותים ההנדסיים מזה שנים רבות ומספקת שירותי מדידה מקצועיים לפרויקטים הגדולים ביותר בישראל, כמו גם לפרויקטים קטנים ופרטיים ברמת הלקוח הפרטי הבודד. בחברת היחידה למדידות תוכלו למצוא צוות של מודדים מוסמכים ומקצועיים, כולם בעלי תואר אקדמי בלימודי גאודזיה (הבסיס המקצועי לעולם המדידות) וכולם רשומים כמודדים מוסמכים במרכז למיפוי ישראל.

התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!