מדוע אסור לוותר על מודד דירות?

בטיחות לפני הכל! אל תסמכו על מודדים ללא הסמכה!

מדוע אסור לוותר על מודד דירות ?בנית בית חדש מן הייסוד, היא עבודה מורכבת ומסובכת מאין כמותה. לכן, בין שאר בעלי המקצוע האמונים על הבניה כמו קונסטרוקטור, קבלן הבניין או אדריכל, ניצב גם המודד, המהווה את הגשר בין תחום התכנון לתחום הביצוע בפועל על ידי בעלי המקצוע.

אז אומנם נכון, ששיפוץ ובניית דירה אינם דומים לבנית בית מן הייסוד. לרוב המסגרת כבר קיימת, בטח בבניין משותף, בהן כל הדירות אותו הדבר. ברוב המקרים גם אין מדובר בסיכון בטיחותי או נזק כספי או צרה משפטית כבדים במיוחד, באם הנתונים שיסופקו על ידי המודד לקבלן או לאדריכל, יהיו לא מדויקים. יחד עם זאת ולמרות זאת, רבים עדיין רואים חשיבות רבה בהזמנת מודד דירות גם למקרים של דירות מוכנות. הנה מקצת הסיבות לכך.

מתי נזדקק להגעת מודד דירות

יהיו כמה וכמה מקרים בהם נרצה להזמין מודד דירות לצורך ידיעה מדויקת יותר של שטח הדירה. למשל כאשר נרצה לערער על גובה הארנונה שניתן לנו מצד העירייה ושלדעתנו הוא מופרז עקב חישוב לא נכון או כאשר נרצה לבצע שיפוץ או חידוש משמעותי יותר בדירה ונזדקק למידע אודות גודל והיקף העבודה הנדרשת.

גם במידה ונרצה להרחיב את הדירה, נדרש לדעת מה גודלה, על מנת לברר כמה מטרים עוד נשאר לנו כדי שנוכל לבנות, טרם נגיע למגבלת זכויות הבניה המותרות. כמו כן, כאשר נהיה במו"מ על שכירת או מכירת הדירה, נצטרך לדעת את שטחה על מנת לקבוע את המחיר הנדרש בגין מכירתה או שכירתה.

למה בכלל צריך מודד דירות?

למה באמת שנצטרך מודד דירות? הרי איפשהו, במקום כלשהו, קיימים כבר מפות מפורטות של הנכס שלנו. זה יכול להיות אצל העיריה, בוועדות הבניה והתכנון או אפילו ברשותנו. אם כן, למה שלא נגש על מפות אלו ונתעדכן מתוכם בשטח הדירה? מדוע שנשלם כסף נוסף על מודד דירות, כדי שיתן לנו את אותם התוצאות?

להבנת התשובה לכך, ניקח לדוגמא את מדידות העירייה לארנונה. העיריות משתמשות לצורך קביעת שטח הבית, במסמכים ישנים הנמצאים ברשותם או ברשות גופים אחרים המקושרים אליהם ולעיתים גם בתוצאות של מודדים מטעמם, שנשלחו לבצע את המדידות בדירות. הבעיה עם שתי האופציות הללו, היא שמאוד יתכן כי המדידות בהם אינם מדויקות בכלל. מודדי העיריה נוטים לעשות אומדן לא מדויק. הם אינם נכנסים לתוך הדירה אלא מודדים רק מבחוץ.

כך, יכולים להיכלל במדידה שלהם, שטח שהם "העניקו" לדירה, שלא בצדק. למשל שטחים משותפים, שטחי שירות, הקירות החיצוניים ועוד, נתונים אשר מעוותים את התוצאה. מן הצד השני, המפות הישנות של העיריה, שנמצאים ברשותה, לעיתים רבות אינם מדויקות או יותר נכון לומר אינן עדכניות. המדידות שנעשו לפני עשרות בשנים היו באמצעים פרימיטיביים יחסית ולכן סבלו מחוסר דיוק. בנוסף, מספיק שקווי הבניין בפנים או בחוץ השתנו במעט וכבר נוצרים הפרשים בין המפה הישנה למצב העדכני.

ההפרשים, גם אם הם קטנים מאוד, יכולים להיות משמעותיים מאוד. אם ניקח לרגע את מקרה הארנונה, הרי שכמה מטרים בודדים, עליהם משלמים רק עשרות שקלים יותר בחודש, מקבלים משמעות אחרת,  כאשר מכפילים אותם במספר התשלומים לטווח הארוך. על זה יש להוסיף גם החזרים רטרואקטיביים על גביה לא נכונה לאורך שנים, שנוכל לבקש, במידה ונגלה שהמדידה לא הייתה מדויקת.

איך מודד דירות מבצע את עבודתו?

עבודת מודד דירות מתבצעת הן בביקור בדירה בשטח והן בניתוח, שקלול וחישובים שהוא עורך במשרדו, שם הוא מייצר את מפת הנתונים. המדידה מבוצעת ע"י מכשור לייזר מתקדם, המאפשר דיוק מרבי.  נלקחים בחשבון זוויות בתוך המבנה, פתחים, נישות, בליטות , נקודות מים וביוב וכן מתקבלים תוצאות לגבי חדרים בודדים, שטחים משותפים בדירה (כמו המטבח), שטחי שרות וכד'.

העבודה היא מורכבת, הן ברמה הפיזית והן ברמה האנליטית. לא לחינם, נדרש מודד לאחד מן ההכשרות הארוכות והמתישות בישראל. הכשרה זו, בכפוף לבדיקות ופיקוח ע"י 'המרכז הישראלי למיפוי', מאפשרים לו להיקרא 'מודד מוסמך'. רק מדידה ותצהירים של מודד מוסמך, יתקבלו על ידי הרשויות ויהיו תקפות. כל מודד אחר שתיקחו – שווה לשימת כספכם על קרן הצבי.

אנחנו ב'המרכז הישראלי למדידות' עוסקים שנים רבות בכל תחומי המדידה. המיומנויות שרכשנו, ההכשרות שביצענו והציוד המתוחכם שברשותנו, מאפשרים לנו להביא בפניך את עבודת המדידה המקצועית ביותר ע"י מודד ירות מיומן ובמחיר יוצא דופן.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:
בחן מדדים
בחן מדדים

היחידה למדידות היא חברה ותיקה ומקצועית, הפעילה בענף השירותים ההנדסיים מזה שנים רבות ומספקת שירותי מדידה מקצועיים לפרויקטים הגדולים ביותר בישראל, כמו גם לפרויקטים קטנים ופרטיים ברמת הלקוח הפרטי הבודד. בחברת היחידה למדידות תוכלו למצוא צוות של מודדים מוסמכים ומקצועיים, כולם בעלי תואר אקדמי בלימודי גאודזיה (הבסיס המקצועי לעולם המדידות) וכולם רשומים כמודדים מוסמכים במרכז למיפוי ישראל.

התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!