מודד מוסמך יפו

תוכן עניינים

 

מודד מוסמך יפונמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך ביפו והסביבה? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו לקרוא את כל המידע שרלוונטי לבעל המקצוע החשוב הזה שנקרא מודד. למעשה, רוב האנשים לא יודעים שמאחורי כל פרויקט בניה ולא משנה אם מדובר בבית פרט, בניין דירות 5 קומות, גורד שחקים או בית מלון יש מודד מאחורי הקלעים עם כמה תפקידים מאוד חשובים.

 

על המושג גרמושקה שמעתם ?

בכדי להבין לעומק את התפקידים של מודד מוסמך ביפו, חשוב להבין שמודד הוא בין האנשים הראשונים

שיגיעו לשטח בתהליך ההכנה שלו בכדי שבכלל ניתן יהיה להמשיך ולבנות אותו.בהקשר הזה חשוב להכיר מושג שנקרא גרמושקה. הגרמושקה היא למעשה תכנית מתאר שבסופו של דבר תוגש לוועדה לתכנון ובניה בכדי שהקבלן הממונה על הפרויקט יוכל לקבל את היתר הבניה. ומי שבעצם אחראי על הכנת הגרמושקה הוא המודד. תהליך ההכנה של הגרמושקה מלווה בשלבי מדידות שונים אותם יבצע המודד בשטח הפרויקט.  המטרה של שלב זה בתכנון הפרויקט כולו הוא למעשה להביא את השטח אל האדריכל שאותו בחרנו לפרויקט שלנו על שיוכל לתכנן את הפרויקט על הצד הטוב, האיכותי והמקצועי ביותר בהתאם לדרישות היזם. בעזרת הגרמושקה ניתן יהיה בעתיד להבין מה בדיוק צריך להיעשות בשטח בכדי שהמבנה יתחיל להיבנות. אם יש למשל שיפועים, לפי המדידות של המודד, ידע האדריכל בדיוק כיצד לתכנן את המבנה  בסרטוטים על פי השטח. כאמור, את התכנית שמכין המודד יגיש האדריכל על מנת לקבל את היתרי הבניה ולכן יש לתכנית הזו ולמדידות הללו חשיבות מכרעת בהתקדמות בפרויקט ובהצלחתו.

 

 

מודד מוסמך יפו מה זה אומר?

חשוב לציין כי את תהליך המדידות יוכל לבצע אך ורק מודד מוסמך ביפו שעבר לימודים הכוללים את מדעי הגיאודזיה במוסד מוכר ביפו או בעיר אחרת. את המדידה בשטח יבצע המודד בעזרת שיטה שנקרא גיאודזיה מסורתית. באמצעות שיטה זו המודד מודד את שטח הפרויקט הפרויקט עצמו בעזרת שימוש במכשיר אלקטרו אופטי  שמתרגם נתונים כמו מרחקים וזוויות.

 

לאחר השימוש במכשיר, לוקח המודד את כל הנתונים שמדד, מכניס אותם לתוכנה שבאמצעותה הוא עורך את התוכנית. יש שיטה נוספת שבאמצעותהה ניתן למדוד שטח והיא נקראית גם גיאודזיה לוויינית. באמצעות שיטה זו לוקח המודד את הנתונים בשטח מן הלווין באמצעות מקלטים ואז הוא מתרגם אותם למפה באמצעות תוכנת מחשב.

 

 

מה התפקידים של מודד מוסמך יפו?

תפקידי מודד מוסמך יפולאחר שהבנו את התפקידים של המודד בזמן שהוא מכין את השטח כחלק מתהליך האישורים להגשה לועדה לתכנון ובניה, חשוב להבין כי למודד יש חלק בלתי נפרד גם בשלבי הבניה עצמם. בשלב שבו הקבלן מגיע לשטח בפעם הראשונה, הוא חייב להיות מלווה במודד מוסמך כדי שיוכל להבין איך הפרויקט ייבנה בשטח. בשלב זה, המודד מסמן את השטח וכך ידע הקבלן את המיקום המדויק של הכלונסאות. חשוב תמיד לזכור כי הקבלן מחוייב לבצע בדיוק את מה שמפורט בתוכנית שהוגשה לוועדה המקומית לתכנון ובניה, לכן יש חשיבות גבוהה לדיוק. שלב הנחת היסודות הוא בין השלבים הקריטיים בפרויקט ולכן הדיוק חשוב כאן מאוד. בכדי שהמודד יוכל לסמן את השטח, הוא מתווה סימון באמצעות מסגרת עץ שאמורה לבלוט מהקרקע. על המסגרת עץ המודד מסמן איפה צריכות להיות ממוקמות הכלונסאות של המבנה.

 

לאחר המדידות, הקבלן ידע איך להניח את השלד בהתאם למתווה הסימונים שהניח עבורו. את מתווה היסודות יבצע המודד באמצעות מגוון הכלים שיש לו בין אם זה התכניות הראשוניות של השטח ובין אם באמצעות המפות הממוחשבות שתיארנו עבורכם בסעיף הקודם.  יחד עם זאת, לצורך המדידות יעשה שימוש במכשור אלקטרוניבכדי שיוכל למדוד באופן מדויק ולראות שמתווה היסודות אותו הוא מניח לקבלן אכן תואם את המדידות ואת האישורים של  הגרמושקה.

 

איך בוחרים מודד מוסמך ביפו?

בחירת המודד היא בחירה מקצועית מאוד חשוב שאין להקל בה ראש. לכן, כמו כל בעל מקצוע אחר שאנו בוחרים גם בבחירת מודד שווה להשקיע  בסקר שוק, לקבל המלצות, להשוות בין כמה מודדים מקצועיים ורק אז לקבל החלטה. חשוב לזכור לאורך כל הפרויקט משלב המדידות ועד הבניה עצמה כי בית זה משהו שבונים פעם אחת ולכן עלינו לבחור כל בעל מקצוע וגם את המודד בצורה שקולה ומקצועית. דרך נוספת שתסייע לכם בבחירת מודד מוסמך ביפו היא על ידי התייעצות מול עם אנשי מקצוע כגון האדריכל של הפרויקט שלכם או המהנדס של הפרויקט שלכם.

 

חשוב לשכור את שירותיו של מודד שפעיל באיזור שבו הפרויקט נבנה, במקרה שלנו מודד ביפו משום שגמישות היא דבר חשוב בתהליך וגם יש כאן את כל הנושא של היכרות עם התהליכים בעיריית יפו ובוועדה לתכנון ובניה שפועלת בעיר. בר נוסף שישפיע על הבחירה שלכם קשור כמובן למקצועיות המודד ויש לוודא כי הוא מחזק בביטוח המתאים וכמובן עבר את ההכשרה המתאימה בכדי שיוכל לספק לכם את השירות המתאים.

 

לאחר שבחרתם את המודד עבור הפרויקט שלכם, יש עוד כמה דברים שאתם צריכים לדעת כמו המחיר של שירותי המדידה ומה בדיוק הם כוללים, לוחות הזמנים, הגשה של המדידות לועדה ועוד.

 

 

מה המחיר של שירותי מודד מוסמך ביפו?

מחיר שירותי מודד מוסמך יפוהמחיר של שירותי המדידה קשור קודם לגודל הפרויקט. ככל שהפרויקט גדול יותר, יש סיכוי שנצטרך מספר מודדים ומודד אחד לא יספיק לביצוע המשימה ולכן המחיר עולה. . הדבר השני שיש לקחת בחשבון בהיבט של מחיר למודד הוא שעלותו של מודד נקבעת לפי שעות. ככל שיש צורך ביותר שעות למדידת הפרויקט, המחיר יעלה. שעת עבודה של מודד ביפו עולה בממוצע  בין 250 ל-300 ש״ח. יש כל מיני שירותים נלווים שהמודד מספק ולכן חשוב לסגור את זה איתו מראש.

למשל, העלות של תכנית המדידה הראשונה אותה גרמושקה שהצגנו בהתחלה, משתנה לפי גודל הפרויקט וגודל המגרש ונעה בין  1500 ל-4000 ש״ח לתכנית.

 

יש לקחת בחשבון גם את בסימוני השטח ומתווה היסודות שעל המודד לבצע בשטח. המחיר לשירות זה נע בין  1500 ל-2000 ש״ח, שוב, תלוי בסדרי גודל של המגרש והפרויקט. חשוב להוסיף גם את סימוני הקומות המתבצעות בשטח בעלות שבין 1200 ל-1500 ש״ח לקומה.

 

עבור תכניות הרישום שמתומחרות בנפרד תצטרכו לשלם למודד בין 2000 ל-3000 ש״ח .

 

מחירים אלו יכולים כמובן  להשתנות, לעלות או לרדת בכמה אחוזים על פי הפרויקט שאתם בונים והאופי שלו. חשוב לדעת שלא רק המחיר הוא זה שצריך ללוות אתכם בהחלטה לבחירת מודד אלא שיקולים מקצועיים נוספים כמו גם הזמינות והיעילות שלו.

 

לסיכום, עבודת המודד היא מגוונת ודורשת מקצועיות, ידע וניסיון רבים. בין השאר המודד מבצע את המדידות עצמן, נמצא בשיח מתמיד עם הקבלנים ואנשי הביצוע, מתעסק במסמכים עצמם ובשליחתם, עובד הרבה מול המחשב, מתאם פגישות ונמצא בקשר ישיר עם הקבלן.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מודד מוסמך חריש

  נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בחריש והסביבה? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו לקרוא את כל המידע שרלוונטי לבעל המקצוע החשוב הזה שנקרא

קרא עוד »

מודד מוסמך עומר

  נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בעומר והסביבה? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו לקרוא את כל המידע שרלוונטי לבעל המקצוע החשוב הזה שנקרא

קרא עוד »

מודד מוסמך תל-אביב

  נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בתל-אביב והסביבה? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו לקרוא את כל המידע שרלוונטי לבעל המקצוע החשוב הזה שנקרא

קרא עוד »

מודד מוסמך יפו

  נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך ביפו והסביבה? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו לקרוא את כל המידע שרלוונטי לבעל המקצוע החשוב הזה שנקרא

קרא עוד »

מודד מוסמך קריות

  נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בקריות והסביבה? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו לקרוא את כל המידע שרלוונטי לבעל המקצוע החשוב הזה שנקרא

קרא עוד »

מודד מוסמך שוהם

  נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בשוהם והסביבה? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו לקרוא את כל המידע שרלוונטי לבעל המקצוע החשוב הזה שנקרא

קרא עוד »
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו